Type the keyword and hit enter

Zamknij
Lista życzeń
0

Akcja „zbieramto.pl” wspiera misjonarzy

Autor:

Biuro Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów prowadzi akcję „zbieramto.pl”. Dzięki zbiórce zniszczonej biżuterii, zepsutych telefonów i starych monet pomoc otrzymują misjonarze na całym świecie.

W ubiegłym roku łączna wartość darowizn pozyskanych dzięki inicjatywie wyniosła ponad 246 tys. zł. Jak się okazało, nikomu niepotrzebne przedmioty wciąż mogą pomagać.

– Gromadzenie i przetwarzanie tylko pozornie bezwartościowych przedmiotów wspiera posługę ponad 100 misjonarzy na całym świecie. Co ważna taka akcja wspomaga również działania na rzecz ochrony środowiska – wyjaśnia ks. Piotr Chmielecki SCJ, odpowiedzialny za akcję „zbieramto.pl”.

W ramach inicjatywy zbierana jest przede wszystkim uszkodzona srebrna i złota biżuteria. – Jest ona przekazywana jubilerom, którzy nadają jej drugie życie, ale już nie w postaci ozdób. Powstają z niej sercańskie krzyżyki, które można nabyć na stronie www.sklepzmisja.pl – opisuje sercanin.

Inne zbierany towar to stare monety – tak nadal używane, jak i te, które już wyszły z obiegu. Sercanie albo wymieniają je w kantorach albo sprzedają kolekcjonerom. Zgromadzenie pozyskuje także makulaturę czy elektrośmieci.

– Ta części naszej akcji jest prowadzona z parafiami. W tym roku z powodu pandemii ta działalność
ogranicza się tylko do parafii św. Stanisława BM w Lublinie oraz Parafii MB Nieustającej Pomocy w Lubartowie – opowiada ks. Chmielecki, dodając, że warto również wspomnieć o zbiórce telefonów komórkowych, tabletów i baterii, którą sercanie prowadzą przy wsparciu firmy REMONDIS.

Akcja „zbieramto.pl” wspomaga m.in. budowę studni głębinowych w Czadzie, Tanzanii i RŚA, dożywianie i edukację dzieci z Wioski Matki Bożej Miłosierdzia w Opol na Filipinach czy dzieci z domu dziecka „Hogar de la Esperanza” w Santa Cruz w Boliwii. – Cieszymy się, że tyle osób pamięta o misjonarzach i bierze udział w naszej akcji. Bardzo dziękujemy za każdy gest otwartego serca – podkreśla ks. Chmielecki.
Szczegółowe informacje o sercańskiej inicjatywie dla misjonarzy można znaleźć pod adresem www.zbieramto.pl.

Może warto podzielić się z innymi?
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Tags:
Kategorie: Kościół

Powiązane wpisy

Zobacz również…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij