Type the keyword and hit enter

Zamknij
Lista życzeń
0

Apel księży z parafii w Miętustwie o pozostanie w domach, odwołane wydarzenia religijne

Autor:

Duszpasterze z parafii pw. NMP Królowej Polski w Miętustwie na Podhalu apelują do swoich parafian o pozostanie w domach w związku z wprowadzeniem strefy czerwonej wynikającej ze wzrostu zakażonych Covid-19.

Jednocześnie kapłani wprowadzają dodatkowe Msze św. – W związku z tym, że znaleźliśmy się w strefie czerwonej, zostały wprowadzone limity co do liczby wiernych uczestniczących w Liturgii: w kościele: 90 osób, w kaplicy: 33 osoby. Ponadto zwiększamy liczbę niedzielnych Eucharystii. Porządek Mszy Świętych: W kościele o 7:30, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 15:00. W kaplicy o 9:00 i 10:00 – informują kapłani z Miętustwa.

Duszpasterze proszą, by osoby narażone na możliwość zachorowania pozostały w domu, korzystając z udzielonej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. – Obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcja dłoni. Prosimy o przekazanie tych informacji. Trwajmy w modlitwie – podkreślają duchowni z podhalańskiej parafii.

Pandemia pokrzyżowała plany związane ze wspomnieniem św. Jana Pawła II i koncertem z tej okazji, który miał odbyć się w niedzielę 18 października w Nowym Targu w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wydarzenie zostało odwołane, podobnie jak inauguracja roku akademickiego na tejże uczelni.

Może warto podzielić się z innymi?
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Tags:
Kategorie: Kościół

Powiązane wpisy

Zobacz również…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij