Type the keyword and hit enter

Zamknij
Lista życzeń
0

Ekstremalna Droga Krzyżowa dedykowana św. Janowi Pawłowi II

Autor:

Ekstremalna Droga Krzyżowa składająca się z trzech kilkudziesięciokilometrowych tras odbyła się 17 października ze Starachowic na Święty Krzyż. Pielgrzymi modlili się pod hasłem „Droga przebaczenia – od zranienia do uzdrowienia”, dedykując i poświęcając swój trud świętemu Janowi Pawłowi II.

Ekstremalna Droga Krzyżowa składała się z trzech tras, mających swoich patronów. Najdłuższej trasie o długości 43 km patronował sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Patronem 38 – kilometrowej drogi był bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Trasę o długości 31 km dedykowano św. Bratu Albertowi Chmielewskiemu.

Każdy z uczestników otrzymał mapę z wyznaczonymi stacjami Drogi Krzyżowej. Trasę pielgrzymki pokonywano indywidualnie lub w małych grupach. O godz. 6:00 w świętokrzyskim klasztorze odprawiona została Msza święta wieńcząca trud pątniczy.

Pielgrzymi reprezentowali starachowickie parafie: Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Najświętszego Serca Jezusowego, Św. Tadeusza Judy, Wszystkich Św. i Św. Trójcy i Św. Brata Alberta oraz w parafie z Pawłowa, Krynek i Wąchocka.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założone zostało z inicjatywy Bolesława Chrobrego w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawuje Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Może warto podzielić się z innymi?
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Tags:
Kategorie: Kościół

Powiązane wpisy

Zobacz również…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij