Type the keyword and hit enter

Zamknij
Lista życzeń
0

Na Jasnej Górze trwają rekolekcje „Opus Angelorum”

Autor:

Rekolekcyjne spotkanie przeżywają na Jasnej Górze przedstawiciele stowarzyszenia „Opus Angelorum”. Jego celem jest rozpowszechnianie nabożeństwa do świętych aniołów i zachęcanie do zawarcia przymierza z nimi, by posłańcy nieba mogli skuteczniej prowadzić ludzi do Boga.

S. Jadwiga Jastrzębska ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Krzyża, kierująca sekretariatem wspólnoty w Polsce, wyjaśnia, że „Opus Sanctorum Angelorum” zwane Dziełem świętych Aniołów jest ruchem, ktory troszczy się o szerzenie czci świętych aniołów, aby razem z nimi wysławiać Boga i służyć Jego planowi zbawienia a Jasna Góra w tym planie zajmuje wyjątkowe miejsce.

– Święci aniołowie są wszędzie tam, gdzie jest Maryja, bo Ona jest Królową Aniołów, dlatego to miejsce jest dla nas uprzywilejowane. Chcemy od Niej uczyć się słuchać głosu świętych aniołów a przez to wypełniać wolę Bożą – powiedziała KAI s. Jadwiga.

– Duchowość „Opus Angelorum” jest skoncentrowana wokół tajemnicy Męki i Śmierci Jezusa, adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów – podkreślił ks. Jan Radziszewski. Dodał, że chodzi o „modlitwę razem z aniołami w intencji moralnej odnowy świata”.

Szczególnymi celami Dzieła Świętych Aniołów są: większe poznawanie Boga i przez to wzrastanie w czci i miłości do Niego i całego stworzenia, szerzenie czci świętych aniołów jako szczególną pomoc w duchowej potrzebie naszego czasu i pomaganie kapłanom i osobom Bogu poświęconych, głównie przez modlitwę i zadośćuczynienie.

Nauki rekolekcyjne głosi o. Korbinian Brandmaier ORC z Austrii. Podczas Mszy Św. w kaplicy Matki Bożej przypomniał, że w kompendium do Katechizmu Kościoła Katolickiego jest powiedziane, że aniołowie są nieustannymi łącznikami pomiędzy Bogiem a ziemią, między Bogiem a ludźmi.

– Między Bogiem a człowiekiem nie panuje milczenie, lecz jest nieustanny dialog, komunikowanie się ze sobą. Obrazem tego komunikowania jest drabina Jakubowa, po której zstępują aniołowie, przynoszą posłannictwo od Boga i znowu wstępują, zanoszą naszą odpowiedź Panu Bogu – wyjaśniał kapłan.

Opus Sanctorum Angelorum powstało w Innsbrucku w Austrii w 1949 r. Ruch ten zapoczątkowała Gabriela Bitterlich, żona i matka trojga dzieci. Od 1949 r. była coraz mocniej przeświadczona, że Pan Jezus chce, aby wierni Kościoła większą czcią otaczali świętych aniołów, wzywali ich oraz korzystali z ich potężnej pomocy. Jednak jako prawdziwa chrześcijanka zawsze deklarowała, że we wszystkim będzie posłuszna władzom Kościoła. Wtedy władzę tę reprezentował biskup Innsbrucku dr Paulus Rusz, z którym Bitterlich utrzymywała stały kontakt.

Począwszy od 1961r. Dzieło Aniołów rozpowszechniło się we wszystkich krajach świata. Obecnie działa w Polsce w kilku ośrodkach: w Lublinie, Zamościu, Warszawie i Olsztynie. Swoje placówki wspólnota ma także w USA, Austrii i Niemczech.

Może warto podzielić się z innymi?
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Tags:
Kategorie: Kościół

Powiązane wpisy

Zobacz również…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij