Type the keyword and hit enter

Zamknij
Lista życzeń
0

Papież spotkał się z karabinierami

Autor:

Papież Franciszek podziękował włoskim karabinierom za ich służbę dla Stolicy Apostolskiej. Przyjmując ich na specjalnej audiencji w Watykanie, zauważył, że nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale dzięki konkretnej solidarności stanowią też oparcie dla osób, które przeżywają różnego rodzaju problemy i trudności.

Karabinierzy z jednostki „San Pietro” razem z włoską policją oraz watykańskimi służbami dbają m.in. o bezpieczeństwo na placu św. Piotra i w okolicach Watykanu. Franciszek podkreślił profesjonalizm i ogromną ofiarność z jaką pełnią swą służbę.

„Wasza cenne działania w okolicach Watykanu sprzyjają spokojnemu przebiegowi wydarzeń, które przez cały rok przyciągają pielgrzymów i turystów z całego świata – mówił Papież. – Jest to działanie, które z jednej strony wymaga wyegzekwowania wydawanych poleceń, a z drugiej zaś ogromnej cierpliwości w odpowiadaniu na potrzeby ludzi. Macie ogromną cierpliwość dla każdego kto, przychodzi, do ich pytań, także do księży. Dziękuję za to. Profesjonalizm i poczucie odpowiedzialności, o których świadczycie, wyrażają i wzmacniają poczucie solidarności w społeczeństwie.“

Papież wyznał, że każdego dnia z okna swej biblioteki widzi będących na służbie karabinierów i im błogosławi. Wszystkich zawierzył opiece Matki Bożej, którą karabinierzy przywołują jako Virgo Fidelis – Pannę wierną.

Może warto podzielić się z innymi?
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Tags:
Kategorie: Kościół

Powiązane wpisy

Zobacz również…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij