Type the keyword and hit enter

Zamknij
Lista życzeń
0

Płocka katedra podświetlona na czerwono w akcji #RedWeek

Autor:

Bazylika katedralna płocka jest jednym z sakralnych obiektów, które w ramach akcji #RedWeek zostały oświetlone na czerwono, w duchu solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. To inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w której wzięły udział miasta na całym świecie.

Akcja #RedWeek jest wyrazem solidarności z prześladowanymi chrześcijanami na całym świecie. W ramach akcji kościoły, zabytkowe budynki i pomniki zostają rozświetlone na czerwono. To inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Szacuje się, że około 250 mln wyznawców Chrystusa nie może swobodnie praktykować swojej wiary, a nawet doświadcza z tego powodu prześladowań czy wręcz jest zabijanych.

Chrześcijanie są najbardziej prześladowani w Azji i w Afryce, ale do różnych form ich prześladowania i stygmatyzowania coraz częściej dochodzi też w krajach europejskich. Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, zwrócił uwagę, że akcja #RedWeek na zwrócić uwagę świata na problem. Ma też zwiększyć świadomość o prześladowanym Kościele na świecie i zachęcić do wspierania wyznawców Chrystusa materialnie i duchowo.

Na świecie podświetlono na czerwono niemal sto katedr, setki kościołów i budynków. Są to m.in. obiekty sakralne i zabytkowe w największych miastach Europy. W tym gronie znalazła się też bazylika katedralna w Płocku, zgodnie z decyzją bp. Piotra Libery.

„Podświetliliśmy na czerwono główne wejście do katedry. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problem prześladowania chrześcijan. Mamy nadzieję, że dzięki akcji #Red Week coraz więcej osób będzie świadomych, jakich dramatów doświadczają chrześcijanie na świecie” – mówi ks. kan. Stefan Cegłowski, proboszcz parafii katedralnej pw. św. Zygmunta w Płocku.

Czerwień na głównym wejściu do katedry płockiej jest widoczna w ten weekend od zmroku do późnych godzin nocnych.

Może warto podzielić się z innymi?
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Tags:
Kategorie: Kościół

Powiązane wpisy

Zobacz również…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij