Type the keyword and hit enter

Zamknij
Lista życzeń
0

Zagraj swoją melodię

Autor: Paweł Horubała

Graliście kiedyś na jakimś instrumencie? Wymaga to ciągłych, regularnych treningów aby dojść do perfekcji i prawdziwie cieszyć się muzyką. Czy nie tak samo jest z naszym życiem?

Dobry słuch

Kiedy zabieramy się za naukę musimy poznać wiele czynników, które wpływają na dźwięk. Przede wszystkim jednak musimy nauczyć się słuchać. Od małego szkraba uczymy się słuchać. Najpierw rodziców potem znajomych, przyjaciół. Ale czy naprawdę słuchamy? Czy tylko słyszymy? Ile razy w naszej codzienności łapiemy się na tym, że straciliśmy zdolność słuchania? Czasem nawet komuś przerywamy i nie dajemy skończyć, bo wiemy co powie. Sam często się na tym łapie i staram się z tym walczyć narzucając sobie małe codzienne zadania. Zauważyłem, że często uważnie słuchając możemy dowiedzieć się więcej o człowieku niż chce on sam nam powiedzieć. Rozwijamy też swoją zdolność empatii, bo wczuwamy się w czyjeś serce i jego przeżycia. Możemy lepiej go rozumieć, bo bez tego nie da się z nim tak na dobrą sprawę porozumieć. 

Znajomość nut

Kolejnym czynnikiem potrzebnym do płynnej gry są nuty. W przełożeniu na nasze życie – pewne zasady postępowania, z którymi idziemy przez nasze życie. Wyobraźcie sobie, że każda nuta to krok Waszego życia – jaki cały utwór by z nich powstał? Jednolity, spokojny i piękny, a może pełen zmian, niestabilny czy nierytmiczny? Nasze ciągłe wybory przed którymi stajemy decydują jaki charakter ma nasze życie – decydują, które swoje cechy rozwijamy. Czy wybieramy dobro? Czy idziemy na łatwiznę? Czy uciekamy w coś innego?
Każdy z nas wybiera nuty, które wpisze do swojego utworu zwanego życiem. Każdego dnia w tych małych kreseczkach z kropkami decydujemy o tym jakim jesteśmy człowiekiem. 

Kwestia instrumentu

No dobra, ale przecież trzeba mieć na czym grać. To właśnie nasze ciało jest instrumentem, kierowanym przez umysł. Czasem wystarczy uśmiech skierowany do drugiego człowieka, na przykład w sklepie. Skąd wiemy? Może właśnie tego potrzebowała ta osoba? Może właśnie w zupełnie niepozorny sposób jej pomogliśmy?
W filmie “Cuda z nieba” możemy zobaczyć scenę która pokazuje, jak wybory innych ludzi, wpływają na życie bohaterki. To jest o tyle niezwykłe, co prawdziwe. Każdy nasz wybór, każda nasza decyzja wpływa na nasze otoczenie, choć często myślimy, że to tylko nasza sprawa. Strójmy swoje instrumenty na wygrywanie tylko dobrych melodii, bo nigdy nie wiemy jak głośna będzie nasza melodia i do kogo dotrze. A jaka będzie melodia Twojego życia?


Paczka Eko

Jeśli szukasz inspiracji, aby żyć bardziej każdego dnia polecam Ci Paczkę Eko – znajdziesz tam refleksje, zadania i produkty, dzięki którym odkryjesz, że wszystko co Cię otacza może mieć głębszy sens i być wypełnione Bożą obecnością.

Może warto podzielić się z innymi?
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Kategorie: Codzienność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij